Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Коваленко І.М.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Коваленко І.М. 
Вплив нанорозмірних утворень на колоїдно-хімічні властивості гірничо-металургійних шламів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.11 / І.М. Коваленко ; НАН України. Ін-т біоколоїд. хімії ім. Ф.Д.Овчаренка. — К., 2006. — 17 с. — укp.

Вивчено вплив нанорозмірних утворень карбонатів і силікатів на колоїдно-хімічні властивості залізооксидних гірничо-металургійних шламів під час їх концентрування та переробки. Виявлено найбільш важливі чинники, які впливають на стійкість полідисперсних суспензій шламів за присутності нанодисперсних силікатів (глин, шлаків) і карбонатів. Вивчено процес структуроутворення у концентрованих залізооксидно-каробонатно-силікатних шламах під впливом діоксиду вуглецю повітря та NaCl, розчинених у дисперсному середовищі. На підставі знайдених закономірностей запропоновано та використано у виробництві технології водоймищ шахтної мінералізованої води, видалення зі шламів ультрадисперсних сполук свинцю та цинку, концентрування та розділення шламів, їх брикетування вапново-карбонатною сумішшю, або обмасленою прокатною окалиною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К309.2 +
Шифр НБУВ: РА346369

Рубрики:

      
2.

Коваленко І.М. 
Мікробіологічне обгрунтування розробки та медичного застосування антисептичного супозиторію на основі декаметоксину і овуциру: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 03.00.07 / І.М. Коваленко ; Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив слабко-кислого та слабко-лужного середовища, білкового навантаження, а також різного мікробного навантаження на антимікробні властивості антисептичних супозиторіїв. Проведено експериментальне обгрунтування дії антисептичних препаратів на адгезивну здатність стафілококів і ешерихій. Розкрито вплив протимікробних препаратів на гістологічну структуру тканин внутрішніх органів тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.81
Шифр НБУВ: РА372821 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Коваленко І.М. 
Структура популяцій основних домінантів трав'яно-чагарничкового ярусу в лісових масивах Деснянсько-Старогутського національного природного парку: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / І.М. Коваленко ; НАН України. Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного. — К., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено популяційну структуру восьми видів клонотвірних рослин: Aegopodium podagraria, Asarum europaeum, Carex pilosa, Calluna vulgaris, Molinia caerulea, Stellaria holostea, Vaccinium myrtillus, Vaccinium vitis-idaea, що є домінантами або співдомінантами в 27-ми лісових асоціаціях Деснянсько-Старогутського національного природного парку (ДСНПП). За результатами польових досліджень розроблено періодизацію онтогенезу досліджуваних видів рослин та визначено особливості їх фенології. Описано динаміку наростання фітомаси, листкової поверхні та числа метаметрів у особин. Визначено особливості репродукції та показано обумовленість розміру репродуктивного зусилля життєвою формою рослини та еколого-ценотичними умовами. З застосуванням методу суцільного картування вивчено структуру клонів досліджуваних видів рослин, установлено закономірності зміни за радіусами клонів, щільністю парціальних кущів та їх віковим станом. Запропоновано оригінальний статистично-графічний метод, який дає змогу оцінювати вік кожного клону та здійснювати його територіальне зонування. Представлено вікові й віталітетні спектри восьми видів рослин трав'яно-чагарникового ярусу (ТЧЯ) у 27-ми лісових асоціаціях. На підставі аналізу асоційованості та сполученості рослин виявлено ценотичні взаємозв'язки компонентів ТЧЯ в лісових масивах ДСНПП і заказника "Банний Яр", запропоновано поділ рослин ТЧЯ на види-центоутворювачі та види-інтрудери. Апробовано метод діагностики стану популяцій, придатний для моніторингу їх динаміки за умов заповідності та зроблено прогноз стану та розвитку ТЧЯ в лісах регіону на ближчі 30 років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*88 л64(4УКР) + П342.58(4УКР)
Шифр НБУВ: РА326873

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського